Schodołazem w Świat!

IMG_4437_1024x683

Przed nami kolejna 12-GODZINNA, CHARYTATYWNA SZTAFETA ROWEROWA, której organizatorami będą Środowiskowy Dom Samopomocy w Chojnie, Centrum Kultury w Chojnie oraz Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „JESTEŚMY”. Bohaterką tegorocznej sztafety będzie KINGA WRONIEWSKA – uczestniczka Środowiskowego Domu Samopomocy w Chojnie.

Kiedy pojawia się dramat niepełnosprawności w rodzinie, automatycznie jesteśmy zmuszeni przewartościować całe swoje życie. Robimy wszystko, żeby pomóc swoim bliskim. Staramy się nieustannie ich wspierać i przygotować do w miarę samodzielnego życia,  w miarę szczęśliwego życia.

Niestety, niepełnosprawność Kingi uniemożliwia jej jakąkolwiek samodzielność. Praktycznie całkowicie uzależniona jest od najbliższych. Kiedy Kinga była dzieckiem, kiedy jej waga nie przekraczała 30 kg. jeszcze „młode kręgosłupy rodziców” dawały radę. W chwili obecnej Kinga ma 22 lata, waży ok. 60 kg. i możliwość przemieszczania się jest bardzo utrudniona. Mama Kingi ma już poważne problemy zdrowotne (nie tylko z kręgosłupem), natomiast ojciec, jedyny żywiciel rodziny jest ciągle w pracy i również ma problemy z kręgosłupem. Osobom pomagającym Kindze w dotarciu do Środowiskowego Domu Samopomocy w Chojnie, który jest dla niej „oknem na świat”, gdzie ma wielu przyjaciół, sprawia to coraz większą trudność.

IMG_4437_1024x683

Nie dopuśćmy do tego, żeby niepełnosprawność Kingi wykluczyła ją z życia publicznego, a małe mieszkanko stało się jej „dożywotnim więzieniem”. Obecnie, żeby umieścić Kingę w busie należy przejść ok.  50 m. pokonując po drodze kilkadziesiąt schodów w dół, a następnie kilkanaście w górę.

Wspaniałym rozwiązaniem tego problemu jest schodołaz, dzięki któremu nawet dziecko może wyprowadzić wózek z Kingą na dwór, można wjechać nim do każdego sklepu, do lekarza w przychodni itd. Właśnie zakup takiego sprzętu to główny cel naszej sztafety.

Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w naszej akcji. Sztafeta rusza w samo południe, 12 czerwca 2015 r. i będzie trwała do północy. Wystarczy dotrzeć na miejsce akcji, czyli bieżnię boiska trawiastego na Lotnisku (naprzeciw budynku ŚDS), zapisać się,  przejechać na rowerze jedno okrążenie  i dołożyć dowolna kwotę na zakup schodołazu, który kosztuje 19 000,00 zł. Gdy odejmiemy dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w wysokości 12 000,00 zł, pozostaje 7000,00 zł, które musimy nazbierać. Mamy już 1000,00 zł, uzyskane  z  charytatywnego koncertu pn. „Muzyczny motor” (organizator Centrum Kultury w Chojnie) oraz z loterii fantowej przeprowadzonej przez uczestników ŚDS w Szkole Podstawowej nr 2 w Chojnie.

Oto numer konta, na które można wpłacać dowolne kwoty:

58 9370 0007 0006 8808 2000 0006
z dopiskiem: POMOC DLA KINGI

W trakcie  sztafety organizatorzy zaplanowali sporo atrakcji. Niebawem pojawią się plakaty, na których znajdować się będą wszystkie, niezbędne  informacje dotyczące naszej akcji.

Serdecznie zapraszamy!