Niezapomniane przeboje 2021 – skład jury

Przedstawiamy skład  jury III Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie ,,Niezapomniane przeboje” 2021r:

ALEKSANDRA BAŁACHOWSKA – JAGUSZ – Przewodnicząca

MICHAŁ CHOLEWIŃSKI

PRZEMYSŁAW KAWEŃSKI

ALEKSANDRA BAŁACHOWSKA – JAGUSZ – Przewodnicząca

Śpiewaczka operowa, trener wokalny. Ukończyła II stopień Społecznej Szkoły Muzycznej w Szczecinie, w klasie śpiewu Mirosława Kosińskiego. Jest absolwentką Akademii Muzycznej  im. I. J. Paderewskiego  w Poznaniu w klasie śpiewu ad. dr hab. Iwony Hossy.6 maja 2014 roku zadebiutowała na deskach Teatru Wielkiego w Poznaniu partią  Rosiny w „Cyruliku sewilskim”, w spektaklu studenckim, pod kierownictwem muzycznym Przemysława Neumanna.  Dzień później, także po raz pierwszy, zaśpiewała partię sopranową w dziele Carla Orffa „Carmina Burana”, obok Jerzego Mechlińskiego pod dyrekcją Warcisława Kunca.

W latach 2014-2016 współpracowała z Teatrem Wielkim w Poznaniu wykonując partię Ognia i Słowika w operze „Dziecko i czary” M. Ravela, w reżyserii R. A. Brauna, pod dyrekcją Patrycji Pieczary i Grzegorza Wierusa.

Od roku 2012 występuje na Letnim Festiwalu w Drezdenku i Krzyżu „Letnie Spotkania Kameralne” oraz na Nadnoteckim Festiwalu Muzycznym „Piękny śpiew”. Wzięła udział w koncercie finałowym w ramach Festiwalu „Wratislavia Cantans”  na zakończenie „Kursu Interpretacji Muzyki Oratoryjnej i Kantatowej” pod batutą Przemysława Stanisławskiego.

17 kwietnia 2017 zaśpiewała Świąteczny Koncert Południowy, składający się z arii Bacha, Heandla, Mozarta i Kurpińskiego, który odbył się w sali Bogusława na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie, przy akompaniamencie Iriny Palivody.

Półfinalistka Międzynarodowego Konkursu Wokalnego „Geatano Zinetti 2017″w Veronie. Finalistka IV Międzynarodowego Konkursu Wokalistyki Sakralnej w Katowicach w roku 2021 i zdobywczyni trzech dodatkowych nagród: wyróżnienie Imienia Maestry Anny Kościelniak, za najlepsze wykonanie utworu sakralnego, Prof. dra hab. Andrzeja Chorosińskiego -UMFC Warszawa oraz Dyrektora Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy – Macieja Puto. Swoje umiejętności wokalne doskonaliła na kursach mistrzowskich, prowadzonych m. in. przez Ingrid Kremling – Domański, Olgę Pasiecznik, Urszulę Kryger, Izabelę Kłosińską, Adama Kruszewskiego, Jarosława Bręka i Wojciecha Maciejowskiego.

MICHAŁ CHOLEWIŃSKI – główny instruktor Dębnowskiego Ośrodka Kultury.
W latach 2003 – 2007 muzyk rockowego zespołu Delirium, od roku 2013 wokalista i autor tekstów zespołu Big Sexy, należącego do nurtu disco- dance.

PRZEMYSŁAW KAWEŃSKI – z muzyką związany jest od 2 klasy szkoły podstawowej. Wówczas zaczął naukę gry na instrumentach klawiszowych.

W późniejszych latach do klawiszy dołączyła gitara i perkusja. Oprócz muzyki fortepianowej, Przemysław gra muzykę typowo rozrywkową. Od około roku jest członkiem zespołu FLuID, gdzie gra na syntezatorze i obsługuje i klawiatury sterujące.