VI Charytatywna Sztafeta Rowerowa – JEDZIEMY DLA ERNESTA!

20160724_133018

16 WRZEŚNIA w samo południe rusza kolejna CHARYTATYWNA SZTAFETA ROWEROWA organizowana przez Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „JESTEŚMY” oraz Środowiskowy Dom Samopomocy w Chojnie.

Zapraszamy Was na trawiaste boisko naprzeciw ŚDS, zabierajcie rodzinę, znajomych i przybywajcie! Czeka na Was mnóstwo atrakcji:

 • kiermasz prac przygotowanych przez podopiecznych ŚDS,
 • zamek dmuchany,
 • stoiska promocyjne (Pani Iwona Andrzejak – dietetyk, D&E-MED – rehabilitacja, Nadleśnictwo Chojna),
 • loteria fantowa,
 • obficie zaopatrzony punkt gastronomiczny,
 • prezentacje wokalne dzieci i młodzieży,
 • licytacja,
 • ZUMBA,
 • pokaz umiejętności UKS KARATE KYOKUSHIN,
 • koncert chojeńskiego rapera „Heruś”,
 • Miniturniej piłki siatkowej „Gramy dla Ernesta”.

Naszym zamierzeniem jest jak zawsze dobra zabawa, ale głównym celem tegorocznej sztafety jest pomoc Ernestowi – mieszkańcowi naszej gminy,  o którym przeczytacie poniżej. Ernest Jamróz jest dwunastoletnim mieszkańcem  Kamiennego Jazu.

Do czwartego miesiąca rozwijał się prawidłowo. Po około roku u chłopca został zdiagnozowany Zespół Westa, epilepsja, dysmorfia, opóźnienie psychoruchowe, w późniejszym czasie cechy autystyczne. Wówczas rozpoczęto intensywną rehabilitację: stała opieka neurologa, wczesne wspomaganie  w   Centrum Terapeutycznym Dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „TĘCZA” w Szczecinie (logopeda, neurologopeda, muzykoterapia, rehabilitacja ruchowa, masaże), indywidualne zajęcia w Szkole Podstawowej w Grzybnie, zajęcia w Dziennym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem w Szczecinie, terapia logopedyczna, zajęcia biofeedback, hipoterapia, rehabilitacja korekcyjna, hydromasaże w Trzcińsku-Zdroju, terapia Marii Montessori i Weroniki Sherborne. Ernest ukończył drugi etap edukacyjny w Grzybnie, dalsza nauka planowana jest w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Tanowie. Rehabilitacja Ernesta musi być stale kontynuowana, a w szczególności hipoterapia, biofeedback, leczenie homeopatyczne (przez lekarza neonatologa w Szczecinie).

Ernest

Rodzice Ernesta chcieliby  powtórnie dokonać  badań metabolicznych i analizy pierwiastkowej włosa w Anglii, niestety badania te są kosztowne. Wiele korzyści chłopcu przyniósłby wyjazd na specjalistyczny turnus rehabilitacyjny, co również wiąże się z ogromnymi kosztami. Rodzice Ernesta robią wszystko, by poprawić jego stan psychofizyczny,  a każda forma rehabilitacji daje im nadzieję na tę poprawę.

Terapia Ernesta jest niezbędna aby ułatwić chłopcu codzienne funkcjonowanie, dlatego też zwracamy się z prośbą o wsparcie
i zapraszamy do udziału w sztafecie.

 Można już pomóc Ernestowi dokonując wpłaty na konto:

BS 78 9370 0007 2002 0000 2987 0004

Serdecznie zapraszamy
Organizatorzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *