Mamy SCHODOŁAZ!

10505465_1041228525894835_1716468960514624034_nW piątek, 12 czerwca, na boisku przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Chojnie odbyła się  V CHARYTATYWNA SZTAFETA ROWEROWA.

Tym razem głównym celem akcji było zebranie brakującej kwoty (7 000,00 zł) na zakup schodołazu dla podopiecznej ŚDS – Kingi Wroniewskiej. Przygotowania trwały od samego rana. Uczestnicy  z ŚDS i uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego włożyli wiele wysiłku, by przygotować scenę i namioty. Wszystko poszło zgodnie z planem, humory dopisywały, pogoda była wymarzona. Ruszyliśmy w samo południe. Chętnych do pedałowania nie brakowało. Na początku wspierali nas głównie uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. K. Makuszyńskiego oraz uczniowie Gimnazjum w Chojnie. Z  godziny na godzinę było nas coraz więcej.

Nie było mowy o nudzie. Czas umilały nam swoimi artystycznymi występami dzieci z Bajkowego  Przedszkola Miejskiego w Chojnie, które dotarły do nas wraz ze swoją Panią – Marią Lejman. Mieliśmy również okazję posłuchać  śpiewu  naszych wokalistek z  Centrum Kultury w Chojnie, które pod okiem  instruktorki – Pani Aleksandry Bałachowskiej rozwijają swoje talenty. Nie zabrakło również Pani Ady Litry i jej podopiecznych, którzy zaprezentowali  bardzo energetyczny pokaz „ZUMBY”.   Przez cały dzień dzieci mogły bawić się na zamku dmuchanym udostępnionym przez Centrum Kultury w Chojnie.  Chętni mogli pograć w piłkę siatkową.

Przechodząc obok punktu gastronomicznego z trudnością można było zapanować nad ślinotokiem. Nie obeszło się bez przepysznych pierogów wykonanych przez „Krzymowianki”, była też grochówka, różnorakie ciasta a nawet swojska pajda chleba ze smalcem. Dzieci raczyły się watą cukrową, popcornem i lodami. W międzyczasie można było zakupić rękodzieła wykonane przez uczestników ŚDS. O 21.00 na scenie zaprezentował się  zespół „ZABAFKA”. Impreza zakończyła się pieczeniem kiełbasek przy wspólnym ognisku.

Sztafeta w statystykach:
Na rowery wsiadło 195 osób. Łącznie pokonaliśmy 878 okrążeń  co daje ponad 350  km.  Najwięcej okrążeń, zrobili członkowie  grupy Bike Team.  Najstarszy uczestnik sztafety miał 72 lata, zaś najmłodszy 3.

Podczas sztafety zebrano 5 619,20  złotych. Doliczając do tego wpłaty na subkonto utworzone specjalnie dla Kingi, pieniążki zebrane podczas koncertu pn. „Muzyczny Motor”, dochód z loterii fantowej w Szkole Podstawowej w Chojnie oraz wpłatę od naszego głównego darczyńcy, właściciela Coolbike Megasport, który wykupił od nas okrążenia, mamy 8,163,20   złote.

Możemy oficjalnie poinformować, że udało się. Cel został osiągnięty!

Tegoroczną akcję wsparli: Coolbike  Megasport, Motocykliści z Grupy MOTO – FANATYK Chojna, Gryfino, Szczecin, Trzcińsko Zdrój, Cedynia, Progres Sp. Z.o.o Chojna, Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowe TREES s.c., Pracownia Złotnicza Mejp Jarosław Powaga, Przewóz osób – WEKTOR, KGW –„ Krzymowianki”, KGW i SOŁTYS z Godkowa Osiedle, Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy z Chojny, Mieszkańcy Sołectwa Narost, Nadleśnictwo Chojna, Stowarzyszenie Terra Incognita, AUTOMOBIL Chojna, Bank Spółdzielczy w Chojnie, Pan Waldemar Masłowski, Piekarnia MAXX, Pani Irena Janus, Pani Anna Bondia,  Społeczne Stowarzyszenie Ratownicze  – Rejonowy Sztab Ratownictwa w Moryniu, Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Chojnie, Ochotnicza Straż Pożarna w Chojnie, Miejski Ośrodek Kultury w Moryniu, Biuro Ubezpieczeń Beata Pracoń, Dębno.

Dziękujemy Włodarzom naszego miasta, Przewodniczącemu Rady Miejskiej i wszystkim Radnym, którzy przyłączyli się do  akcji.

Za promocję i patronat medialny  naszego wydarzenia dziękujemy Portalowi Chojna24.pl, Gazecie Chojeńskiej i  Kurierowi Szczecińskiemu.

Pragniemy z całego serca podziękować wszystkim, którzy brali udział w naszej sztafecie. Dziękujemy darczyńcom, sponsorom, zawodnikom, mieszkańcom gminy Chojna i  wszystkim, którzy w jakikolwiek  sposób wsparli naszą akcję.

Do zobaczenia J.

Organizatorzy:
Środowiskowy Dom Samopomocy w Chojnie
Centrum Kultury w Chojnie
Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „JESTEŚMY”