1 październik to Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, poznajcie zatem naszych najstarszych uczestników 🙂
zdjęcia wykonała Klaudia Jaskulska 🙂
Do konkursu przygotowaliśmy się przez tydzień, Środowiskowy Dom Samopomocy w Gryfinie wysoko podniósł poprzeczkę: wcale nie łatwy quiz, konkurencje sprawnościowe i eko – rzeźba, to wszystko było dla nas fajnym doświadczeniem. Temat dbania o ekologię nie jest nam obcy, bo przecież niedawno organizowaliśmy EKO – TYDZIEŃ w naszym Domu, o czym pisaliśmy niedawno.
Czytaj dalej I KONKURS EKOLOGICZNY „NA RATUNEK ZIEMI. ZIEMIA NASZA PLANETA MATKA”
27 września, wraz z dziećmi z klasy „0” B ze Szkoły Podstawowej Nr 2 bawiliśmy się podczas spotkania integracyjnego, zorganizowanego z okazji „Święta pieczonego ziemniaka” 🙂 Obejrzyjcie zdjęcia i sami oceńcie jak było 😉
Cały tydzień poświęciliśmy na eko-edukację 🙂 W poniedziałek przypomnieliśmy sobie zasady segregacji odpadów, we wtorek pani z Nadleśnictwa Chojna powiedziała nam jak należy zachowywać się podczas wizyty w lesie. W środę zaś poruszyliśmy temat zanieczyszczenia wód, a w czwartek wspólnie wykonaliśmy eko-rzeźbę. W piątek, na zakończenie naszych proekologicznych działań dzielnie wyruszyliśmy sprzątać pobliskie tereny, a było co robić niestety…
Od powrotu z naszej kilkudniowej wycieczki nad morze minęły już dwa tygodnie, a my wciąż słyszymy szum fal… Kołobrzeg przywitał nas piękną pogodą, doskonałą do dłuuugich spacerów. Fajnie spędziliśmy czas, a przede wszystkim odpoczęliśmy 🙂 A smak tych pysznych lodów naturalnych zapamiętamy na długo… 🙂
Pamiętacie Wojtka? Oczywiście! Jak można zapomnieć o tak sympatycznym chłopaku 🙂 Dla przypomnienia – to jemu poświęcona była nasza ubiegłoroczna SZTAFETA ROWEROWA. Kochani, pragniemy Was poinformować, że Wojtek ma już swój upragniony, długo wyczekiwany, czterokołowy rower 🙂 Maszyna jest naprawdę profesjonalna, właściciel zadowolony, a my szczęśliwi, że znowu się udało 🙂 Ci, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego, niech wiedzą, że brali udział w spełnieniu czyjegoś marzenia ️