Święto to dotyczy nas szczególnie, więc chcieliśmy spotkać się z Wami osobiście. Spotkać nas można było w centrum miasta. Naszym głównym celem było zwrócenie uwagi na obecność osób chorych psychicznie wśród nas oraz na konieczność dbania o swoje zdrowie psychiczne, między innymi poprzez pozytywne nastawienie do świata 🙂 Uczniom, oraz wychowawczyniom Szkoły Podstawowej Nr 1 w Chojnie, którzy uczestniczyli w naszym przedsięwzięciu bardzo dziękujemy i liczymy na kolejne spotkania :*
Wszystkie wpisy, których autorem jest SDSChojna
Międzynarodowy Dzień Osób Starszych
I KONKURS EKOLOGICZNY „NA RATUNEK ZIEMI. ZIEMIA NASZA PLANETA MATKA”
Do konkursu przygotowaliśmy się przez tydzień, Środowiskowy Dom Samopomocy w Gryfinie wysoko podniósł poprzeczkę: wcale nie łatwy quiz, konkurencje sprawnościowe i eko – rzeźba, to wszystko było dla nas fajnym doświadczeniem. Temat dbania o ekologię nie jest nam obcy, bo przecież niedawno organizowaliśmy EKO – TYDZIEŃ w naszym Domu, o czym pisaliśmy niedawno.
Czytaj dalej I KONKURS EKOLOGICZNY „NA RATUNEK ZIEMI. ZIEMIA NASZA PLANETA MATKA”
Spotkanie integracyjne w SP 2
27 września, wraz z dziećmi z klasy „0” B ze Szkoły Podstawowej Nr 2 bawiliśmy się podczas spotkania integracyjnego, zorganizowanego z okazji „Święta pieczonego ziemniaka” 🙂 Obejrzyjcie zdjęcia i sami oceńcie jak było 😉
Ziemniak na sportowo i wesoło
17-21.09.2018r. – EKOTYDZIEŃ
Cały tydzień poświęciliśmy na eko-edukację 🙂 W poniedziałek przypomnieliśmy sobie zasady segregacji odpadów, we wtorek pani z Nadleśnictwa Chojna powiedziała nam jak należy zachowywać się podczas wizyty w lesie. W środę zaś poruszyliśmy temat zanieczyszczenia wód, a w czwartek wspólnie wykonaliśmy eko-rzeźbę. W piątek, na zakończenie naszych proekologicznych działań dzielnie wyruszyliśmy sprzątać pobliskie tereny, a było co robić niestety…
Wspominamy…
Od powrotu z naszej kilkudniowej wycieczki nad morze minęły już dwa tygodnie, a my wciąż słyszymy szum fal… Kołobrzeg przywitał nas piękną pogodą, doskonałą do dłuuugich spacerów. Fajnie spędziliśmy czas, a przede wszystkim odpoczęliśmy 🙂 A smak tych pysznych lodów naturalnych zapamiętamy na długo… 🙂




